Kentsoylu Mutlu Müşteri

İade ve Sipariş İptal Sözleşmesi

 

Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

 1. “Hesabım” > “Siparişlerim” > “Detaylar” > “İade Kargo Kodu Oluştur” adımlarını takip edip iade edilecek ürün ve iade nedenini seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçin.
 2. İade etmek istediğiniz ürünlerin uygunluğuna göre size önerilen iade seçeneklerinden birini seçin.
 3. Kargo seçiminizi yapın.
 4. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve e-posta adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
 5. İade kodu aynı olan ürünleri faturasıyla beraber aynı pakete koyun ve paketin sağlam olduğundan emin olun. İade kodu farklı olan ürünler aynı kargoya verilse bile farklı paketler halinde verilmelidir.
 • Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.

o Ad Soyad:

o Sipariş No:

o İade Nedeni:

 1. Seçtiğiniz iade yöntemine göre 7 gün içinde paketinizi kargo şubesine veya seçtiğiniz gel al noktasına teslim edin. Eğer adresten iade seçeneğini seçtiyseniz paketinizi randevu gününde adresinize gelecek görevliye teslim edin. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almanız gerekir.

 

İade politikanız nedir?

1-Ürünün iade süresi elinize ulaştıktan sonra 15 gündür.

2- İadenin kabul edilebilmesi için ürünün;

– Paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış olması

– Tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber iade edilmesi gerekmektedir.

3-Aşağıdaki ürünlerin iadesinin kabul edilebilmesi için ürünün ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

 • Sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri,parfüm, epilatör, tıraş makinesi, kulaklık, iç giyim ürünleri, mayo, bikini vb.)
 • Kopyalanabilir yazılım ve programlar (DVD, VCD, CD, kasetler vb.)
 • Kitap ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

4- Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

5- Kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.

– Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi)

– Fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga)

– Set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular

– Televizyon

 • Bu ürünlerin kutu açılışında herhangi bir hasar/kusur tespit edilirse, ürünü iade edebilmek için yetkili servis çalışanlarına durum tespit tutanağı doldurtmanız gerekir (Tutanakta sorunun detalı açıklandığından emin olunuz!). Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade edebilirsiniz.

6- Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olan ve satıcının kontrolünde olmayan, fiyatı değişiklik gösteren mal veya hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. (altın, gümüş vb.)

 

 

İade için benden herhangi bir ücret alınacak mı?

 İadelerinizi seçtiğiniz herhangi bir iade yöntemi ile ÜCRETSİZ gönderebilirsiniz.

 • Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişler için iade sonrası kalan tutar kampanya şartını sağlamazsa iade edilecek ürün bedelinden teslimatınızın kargo ücreti düşebilir.

 

Farklı teslimatlarımı tek seferde iade edebilir miyim?

 

 • Her teslimatın kendi iade kodu vardır ve sadece bu iade koduna ait ürünlerle bir paket hazırlanması gerekir.
 • Farklı iade koduna ait ürünler aynı anda aynı iade yöntemiyle iadeye gönderilse bile farklı paketler hazırlanmalıdır.
 • Sipariş detay sayfasından oluşturduğunuz iade kodunun hangi ürünler için olduğunu görebilirsiniz.

 

Ücret iadem ne zaman yapılır?

 1. İptal ettiğiniz ürünün ücret iadesi bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süre yaklaşık 1 haftayı bulabilir.
 2. İade ettiğiniz ürünün ücret iade süreci aşağıdaki gibidir;
 • Ürün satıcıya ulaştıktan sonra en geç 48 saat içerisinde iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
 • Ürün iade şartlarına uygunsa, iadeniz onaylanır ve ücret iadeniz bankanıza bağlı olarak 2-10 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz kartınıza yansır.
 • Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

Not:

 • Bankanıza ücret iadesi yapıldığında üyelik e-posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderilir. Tutarın kartınıza/hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.
 • Banka kartına yapılan iadenlerin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.
 • Bankanızdan ücret iadesi kontrolü yapmak için “Hesabım” > “Siparişlerim“ adımından referans numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Taksitli yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tek seferde ödenir ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli bir şekilde iade eder.

 

15 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

 

 • Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. 15 günlük süre ürünün size teslim edildiği gün başlar.

Not: Eksik/Kusurlu/Yanlış gönderilen ürünlerin iade süresi 30 gündür. Müşteri hizmetlerine ulaşarak iade kodu alabilirsiniz.

 

 

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?

 • İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.
 • İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa, ücret iadesi, iptal ya da iade edilen ürünler için kampanyadan gelen indirim tutarı düşülerek yapılır.

 

 

Faturamı kaybettim, nasıl iade yapabilirim?

Bireysel siparişlerde iade sürecinde fatura şartı aranmamaktadır. Kurumsal siparişler için satıcı adına iade faturası düzenlemeli ve iade kodu alma adımında sisteme yüklemelisiniz.

Not: Faturanıza Sipariş Detay sayfasındaki Faturamı Görüntüle butonuna tıklayarak veya Kentsoylu Asistan’dan ”Faturama nasıl ulaşabilirim?” başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz